TDCF500G470J1GV001T is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 1,965,766
Datasheet
Direct
TDK
In Stock: 0
Datasheet
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
KYOCERA AVX
Taiyo Yuden
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Upgrade
KEMET
In Stock: 487
Upgrade
Murata Electronics
47 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
TDCF500G470J1GV001T
DigiKey Part Number
709-TDCF500G470J1GV001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TDCF500G470J1GV001T
Description
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0402
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TDCF500G470J1GV001T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.025" (0.64mm)