CL31B105KOFNNWE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 99,746
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
KYOCERA AVX
YAGEO
Murata Electronics
Murata Electronics
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Upgrade
Upgrade
KEMET
KEMET
1 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
CL31B105KOFNNWE
DigiKey Part Number
1276-3097-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31B105KOFNNWE
Description
CAP CER 1UF 16V X7R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL31B105KOFNNWE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)