RSF-915.000-26000-3030-TR-NS3
DigiKey Part Number
2151-RSF-915.000-26000-3030-TR-NS3TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-RSF-915.000-26000-3030-TR-NS3CT-ND - Cut Tape (CT)
2151-RSF-915.000-26000-3030-TR-NS3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF-915.000-26000-3030-TR-NS3
Description
FILTER SAW 915MHZ 6-SMD
Detailed Description
915MHz Frequency General Purpose RF SAW Filter (Surface Acoustic Wave) 2.2dB 26MHz Bandwidth 6-SMD, No Lead
Category
Insertion Loss
2.2dB
Applications
General Purpose
Package / Case
6-SMD, No Lead
Height (Max)
0.051" (1.30mm)
Frequency - Center
915MHz
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Bandwidth
26MHz