RSF-915.000-26000-3030-TR-NS6
DigiKey Part Number
2151-RSF-915.000-26000-3030-TR-NS6TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-RSF-915.000-26000-3030-TR-NS6CT-ND - Cut Tape (CT)
2151-RSF-915.000-26000-3030-TR-NS6DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF-915.000-26000-3030-TR-NS6
Description
FILTER SAW 915MHZ 6-SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
915MHz Frequency General Purpose RF SAW Filter (Surface Acoustic Wave) 2.5dB 26MHz Bandwidth 6-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RSF-915.000-26000-3030-TR-NS6 Models
Category
Insertion Loss
2.5dB
Manufacturer
Raltron Electronics
Applications
General Purpose
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
6-SMD, No Lead
Part Status
Active
Height (Max)
0.051" (1.30mm)
Frequency - Center
915MHz
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Bandwidth
26MHz