28B0390-200
DigiKey Part Number
240-2299-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
28B0390-200
Description
FERRITE 170 OHM HINGED 18MM X 0.
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid Free Hanging Ferrite Core 128Ohm @ 100MHz ID 0.250" Dia (6.35mm) OD 0.390" Dia (9.91mm) Length 0.591" (15.00mm)
EDA/CAD Models
28B0390-200 Models
Category
Impedance @ Frequency
128Ohm @ 100MHz
Inner Dimension
0.250" Dia (6.35mm)
Packaging
Tray
Outer Dimension
0.390" Dia (9.91mm)
Length
0.591" (15.00mm)