28B0616-000
DigiKey Part Number
240-2306-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
28B0616-000
Description
FERRITE 210 OHM HINGED 25.40MM
Detailed Description
Solid Free Hanging Ferrite Core 310Ohm @ 100MHz ID 0.275" Dia (6.99mm) OD 0.616" Dia (15.65mm) Length 1.125" (28.58mm)
EDA/CAD Models
28B0616-000 Models
Category
Impedance @ Frequency
310Ohm @ 100MHz
Inner Dimension
0.275" Dia (6.99mm)
Outer Dimension
0.616" Dia (15.65mm)
Length
1.125" (28.58mm)