28R0669-000
DigiKey Part Number
240-2157-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
28R0669-000
Description
FERRITE CORE 110 OHM SOLID
Detailed Description
Solid Free Hanging Ferrite Core 110Ohm @ 100MHz ID 0.512" W x 0.030" H (13.00mm x 0.75mm) OD 0.669" W x 0.138" H (17.00mm x 3.50mm) Length 0.472" (12.00mm)
EDA/CAD Models
28R0669-000 Models
Category
Impedance @ Frequency
110Ohm @ 100MHz
Inner Dimension
0.512" W x 0.030" H (13.00mm x 0.75mm)
Outer Dimension
0.669" W x 0.138" H (17.00mm x 3.50mm)
Length
0.472" (12.00mm)