KGM15AR71E392JT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 6,186
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 4,023
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
Knowles Syfer
Direct
KEMET
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Knowles Syfer
KEMET
3900 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
KGM15AR71E392JT
DigiKey Part Number
478-KGM15AR71E392JTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15AR71E392JT
Description
CAP CER 3900PF 25V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM15AR71E392JT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)