BXRC-27G10H0-C-82 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bridgelux
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Bridgelux
In Stock: 405
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 88
In Stock: 21
Image for BXRC-27G10H0-C-82 is not available
BXRC-27G10H0-C-82
DigiKey Part Number
976-BXRC-27G10H0-C-82-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BXRC-27G10H0-C-82
Description
VERO 10C WARM WHITE LED ARRAY
Temperature - Test
25°C
Manufacturer
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
30.7V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
144 lm/W
Current - Max
1A
Size / Dimension
20.00mm Dia
CCT (K)
2700K 2-Step MacAdam Ellipse
Height
1.80mm
Light Emitting Surface (LES)
10.00mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
1329lm (Typ)
Current - Test
300mA