BXRC-27G1000-C-83
DigiKey Part Number
976-BXRC-27G1000-C-83-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BXRC-27G1000-C-83
Description
LED COB VERO 10C WH STARBD 2700K
Temperature - Test
25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
30.7V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
138 lm/W
Current - Max
1A
Size / Dimension
20.00mm Dia
CCT (K)
2700K 3-Step MacAdam Ellipse
Height
1.80mm
Light Emitting Surface (LES)
10.00mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
1274lm (Typ)
Current - Test
300mA