KR CULPM1.23-MPMR-23-0-1400-R18
DigiKey Part Number
475-KRCULPM1.23-MPMR-23TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-KRCULPM1.23-MPMR-23CT-ND - Cut Tape (CT)
475-KRCULPM1.23-MPMR-23DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Detailed Description
LED Lighting Color OSRAM OSTAR® Projection Compact Red 619nm (615nm ~ 622nm) 1616 (4040 Metric)
Category
Current - Max
5A
Mfr
Luminous Flux @ Current/Temperature
202lm (180lm ~ 224lm)
Series
Temperature - Test
25°C
Wavelength
619nm (615nm ~ 622nm)
Current - Test
1.4A
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.15V
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)