KT CULPM1.13-NRNU-34-0-1400-R18
DigiKey Part Number
475-KTCULPM1.13-NRNU-34TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-KTCULPM1.13-NRNU-34CT-ND - Cut Tape (CT)
475-KTCULPM1.13-NRNU-34DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LOW-PROFILE, ULTRA-HIGH BRIGHTNE
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting Color OSRAM OSTAR® Projection Compact Green 529nm (523nm ~ 535nm) 1616 (4040 Metric)
Category
Current - Max
5A
Mfr
Luminous Flux @ Current/Temperature
390lm (330lm ~ 450lm)
Series
Temperature - Test
25°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Viewing Angle
110°
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Color
Package / Case
1616 (4040 Metric)
Wavelength
529nm (523nm ~ 535nm)
Supplier Device Package
1616
Current - Test
1.4A
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.8V
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)