L717HDAG26PC309 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 543
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 85
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 70
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
L717HDAG26PC309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717HDAG26PC309
DigiKey Part Number
L717HDAG26PC309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717HDAG26PC309
Description
CONN D-SUB HD PLG 26POS SLDR CUP
Detailed Description
EDA/CAD Models
L717HDAG26PC309 Models
Category
Termination
Solder Cup
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Features
Grounding Indents
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C