L77HDAG26SOL2RM8 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 6,917
Datasheet
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 0
Datasheet
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
L77HDAG26SOL2RM8
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77HDAG26SOL2RM8
DigiKey Part Number
L77HDAG26SOL2RM8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77HDAG26SOL2RM8
Description
CONN D-SUB HD RCPT 26P VERT SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L77HDAG26SOL2RM8 Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Board Lock
Voltage Rating
250V
Number of Positions
Color
Black
Dielectric Material
Thermoplastic, Glass Filled
Contact Material
Brass
Contact Type
Signal
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C