L177HDA26SOL2RM23 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
ITT Cannon, LLC
In Stock: 782
Datasheet
Image for L177HDA26SOL2RM23 is not available
L177HDA26SOL2RM23
DigiKey Part Number
L177HDA26SOL2RM23-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L177HDA26SOL2RM23
Description
CONN D-SUB HD RCPT 26P VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Termination
Solder
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
250V
Contact Material
Phosphor Bronze
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C