L77HDA26SOL2
L77HDA26SOL2
L77HDA26SOL2
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77HDA26SOL2
DigiKey Part Number
L77HDA26SOL2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77HDA26SOL2
Description
CONN D-SUB HD RCPT 26P VERT SLDR
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
L77HDA26SOL2 Models
Category
Termination
Solder
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
250V
Number of Positions
Color
Black
Dielectric Material
Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Contact Material
Brass
Contact Type
Signal
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C