CC0805KRX7R9BB473 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Stackpole Electronics Inc
Johanson Dielectrics Inc.
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Upgrade
KEMET
Upgrade
KEMET
Similar
0.047 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)