CC0805JRNPO9BN271 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 6,666
Datasheet
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
Samsung Electro-Mechanics
Direct
Murata Electronics
Murata Electronics
Vishay Vitramon
TDK
TDK
Similar
KEMET
Similar
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
270 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)