CC0603KRX5R8BB475 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 29,245
Datasheet
Direct
TDK
Datasheet
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Murata Electronics
Taiyo Yuden
Upgrade
TDK
4.7 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)