151034RS03000
DigiKey Part Number
732-11403-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
151034RS03000
Description
LED RED CLEAR T/H
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Red 621nm LED Indication - Discrete 2V Radial
EDA/CAD Models
151034RS03000 Models
Category
Lens Style
Round with Domed Top
Mfr
Lens Size
3.00mm Dia
Series
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2V
Current - Test
20mA
Configuration
Independent
Wavelength - Peak
628nm
Height (Max)
5.55mm