151034YS03000
DigiKey Part Number
732-11404-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
151034YS03000
Description
LED YELLOW CLEAR T/H
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Yellow 589nm LED Indication - Discrete 2V Radial
EDA/CAD Models
151034YS03000 Models
Category
Lens Style
Round with Domed Top
Mfr
Lens Size
3.00mm Dia
Series
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2V
Current - Test
20mA
Configuration
Independent
Wavelength - Peak
592nm
Height (Max)
5.55mm