C907U102MZVDAAWL35 is Obsolete and no longer manufactured.
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 385
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
1000 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C907U102MZVDAAWL35
DigiKey Part Number
C907U102MZVDAAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C907U102MZVDAAWL35
Description
CAP CER 1000PF 440VAC Y5V RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C907U102MZVDAAWL35 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)