Y402510K0000A6R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
VPG Foil Resistors
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
VPG Foil Resistors
In Stock: 0
Datasheet
10 kOhms ±0.05% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Non-Inductive Metal Foil
Y402510K0000A6R
DigiKey Part Number
804-Y402510K0000A6R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y402510K0000A6R
Description
V/N 303265U 10K000 0.05% B T 157
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Features
Non-Inductive
Mfr
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.198" L x 0.097" W (5.03mm x 2.46mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.025" (0.64mm)