Y402510K0000T0R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
10 kOhms ±0.01% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Non-Inductive Metal Foil
Y402510K0000T0R
DigiKey Part Number
804-Y402510K0000T0R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y402510K0000T0R
Description
FRSM2010 10K000 TCR0.2 0.01% B T
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.198" L x 0.097" W (5.03mm x 2.46mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.025" (0.64mm)