VJ1206Y124JXAAR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
0.12 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y124JXAAR
DigiKey Part Number
720-VJ1206Y124JXAARTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206Y124JXAAR
Description
MLCC
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)