CDR35BX104BKUSAJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor BX 1825 (4564 Metric)
CDR35BX104BKUSAJ
DigiKey Part Number
CDR35BX104BKUSAJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR35BX104BKUSAJ
Description
CAP CER 0.1UF 100V BX 1825
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDR35BX104BKUSAJ Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Failure Rate
S (0.001%)
Package / Case
1825 (4564 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)