CDR35BX104BKUS-ZANAH is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
Vishay Vitramon
0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor BX 1825 (4564 Metric)
CDR35BX104BKUS-ZANAH
DigiKey Part Number
478-CDR35BX104BKUS-ZANAH-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR35BX104BKUS-ZANAH
Description
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDR35BX104BKUS-ZANAH Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Bulk
Failure Rate
S (0.001%)
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1825 (4564 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)