TR3C107K6R3C0150
DigiKey Part Number
718-1844-2-ND - Tape & Reel (TR)
718-1844-1-ND - Cut Tape (CT)
718-1844-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TR3C107K6R3C0150
Description
CAP TANT 100UF 10% 6.3V 2312
Detailed Description
100 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 2312 (6032 Metric) 150mOhm
EDA/CAD Models
TR3C107K6R3C0150 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
150mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.110" (2.79mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
C
Voltage - Rated
6.3 V