150D226X0050S2GE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
22 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 50 V Axial
150D226X0050S2GE3
DigiKey Part Number
150D226X0050S2GE3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
150D226X0050S2GE3
Description
CAP TANT 22UF 20% 50V AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
150D226X0050S2GE3 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
S
Voltage - Rated
50 V