150D226X0015B2GE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Sprague
In Stock: 70
In Stock: 0
22 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 15 V Axial
150D226X0015B2GE3
DigiKey Part Number
150D226X0015B2GE3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
150D226X0015B2GE3
Description
CAP TANT 22UF 20% 15V AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
150D226X0015B2GE3 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
B
Voltage - Rated
15 V