RNR55J6042FRRE8 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
60.4 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Metal Film
RNR55J6042FRRE8
DigiKey Part Number
541-RNR55J6042FRRE8TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNR55J6042FRRE8
Description
RES 60.4K OHM 1% 1/8W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Failure Rate
R (0.01%)