RNR55J6042FRRE6 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
60.4 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Metal Film
RNR55J6042FRRE6
DigiKey Part Number
RNR55J6042FRRE6-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNR55J6042FRRE6
Description
RES 60.4K OHM 1/8W 1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNR55J6042FRRE6 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Failure Rate
R (0.01%)