ILBB0402ER300V is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Eaton - Electronics Division
In Stock: 8,943
Datasheet
30 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 300mA 200mOhm
ILBB0402ER300V
DigiKey Part Number
ILBB0402ER300V-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ILBB0402ER300V
Description
FERRITE BEAD 30 OHM 0402 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ILBB0402ER300V Models
Category
Current Rating (Max)
300mA
Manufacturer
Vishay Dale
DC Resistance (DCR) (Max)
200mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Impedance @ Frequency
30 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)