IHLP4040DZER220M11
DigiKey Part Number
541-1307-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-1307-1-ND - Cut Tape (CT)
541-1307-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP4040DZER220M11
Description
FIXED IND 22UH 5A 66 MOHM SMD
Detailed Description
22 µH Shielded Molded Inductor 5 A 66mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
IHLP4040DZER220M11 Models
DC Resistance (DCR)
66mOhm Max
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.425" L x 0.400" W (10.80mm x 10.16mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Current - Saturation (Isat)
4.5A