104CDMCCDS-220MC
DigiKey Part Number
308-2498-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-2498-1-ND - Cut Tape (CT)
308-2498-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
104CDMCCDS-220MC
Description
FIXED IND 22UH 5A 66 MOHM SMD
Detailed Description
22 µH Shielded Molded Inductor 5 A 66mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
6.5A
DC Resistance (DCR)
66mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.453" L x 0.394" W (11.50mm x 10.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)