CMF5549R900FHRE is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
In Stock: 92
49.9 Ohms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF5549R900FHRE
DigiKey Part Number
CMF5549R900FHRE-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5549R900FHRE
Description
RES 49.9 OHM 1/2W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF5549R900FHRE Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)