VY2103M63Y5US65V0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 7,422
Datasheet
Direct
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Similar
KEMET
Similar
KEMET
10000 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
VY2103M63Y5US65V0
DigiKey Part Number
VY2103M63Y5US65V0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VY2103M63Y5US65V0
Description
CAP CER 10000PF 440VAC Y5U
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VY2103M63Y5US65V0 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)