VY2103M63Y5US6UV0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 7,672
Datasheet
Similar
KEMET
Similar
KEMET
10000 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
VY2103M63Y5US6UV0
DigiKey Part Number
VY2103M63Y5US6UV0-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VY2103M63Y5US6UV0
Description
CAP CER 10000PF 440VAC Y5U
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VY2103M63Y5US6UV0 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)