VY1102M35Y5UQ63L0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 8,680
Datasheet
Direct
In Stock: 0
Datasheet
1000 pF ±20% 760VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
VY1102M35Y5UQ63L0
DigiKey Part Number
VY1102M35Y5UQ63L0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VY1102M35Y5UQ63L0
Description
CAP CER 1000PF 760VAC Y5U RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
VY1102M35Y5UQ63L0 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)