S472M39Z5UN6TJ5R is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Sprague
4700 pF ±20% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor Z5U Radial, Disc
S472M39Z5UN6TJ5R
DigiKey Part Number
S472M39Z5UN6TJ5R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S472M39Z5UN6TJ5R
Description
CAP CER 4700PF 1KV Z5U RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
S472M39Z5UN6TJ5R Models
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.551" (14.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)