K682K15X7RK5TH5 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | K682K15X7RK5TH5-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | K682K15X7RK5TH5 |
Description | CAP CER 6800PF 200V X7R RADIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 6800 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R Radial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | K682K15X7RK5TH5 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Applications |
Series | Mounting Type |
Packaging Tape & Reel (TR) | Package / Case Radial |
Part Status Active | Size / Dimension 0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm) |
Tolerance ±10% | Lead Spacing 0.197" (5.00mm) |