K682K15X7RK53H5 is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
KEMET
KEMET
TDK
TDK
6800 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R Radial
K682K15X7RK53H5
DigiKey Part Number
K682K15X7RK53H5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K682K15X7RK53H5
Description
CAP CER 6800PF 200V X7R RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
K682K15X7RK53H5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)