K682K15X7RK5TL2 is available for purchase but is not normally stocked.
Similar
KEMET
KEMET
KYOCERA AVX
6800 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R Radial
K682K15X7RK5TL2
DigiKey Part Number
K682K15X7RK5TL2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K682K15X7RK5TL2
Description
CAP CER 6800PF 200V X7R RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
K682K15X7RK5TL2 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.220" (5.60mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)