F339MX231031KDA2B0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
10000 pF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F339MX231031KDA2B0
DigiKey Part Number
F339MX231031KDA2B0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F339MX231031KDA2B0
Description
CAP FILM 10000PF 10% 630VDC RAD
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.492" L x 0.157" W (12.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V