D472M25Z5UH65J5R is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 15,465
Parametric Equivalent
4700 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor Z5U Radial, Disc
D472M25Z5UH65J5R
DigiKey Part Number
D472M25Z5UH65J5R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D472M25Z5UH65J5R
Description
CAP CER 4700PF 100V Z5U RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.256" Dia (6.50mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)