D472M25Z5UH63J5R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 15,465
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
4700 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor Z5U Radial, Disc
D472M25Z5UH63J5R
DigiKey Part Number
D472M25Z5UH63J5R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D472M25Z5UH63J5R
Description
CAP CER 4700PF 100V Z5U RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.256" Dia (6.50mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)