A271M15X7RH5TAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
Parametric Equivalent
KEMET
270 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R Axial
A271M15X7RH5TAA
DigiKey Part Number
A271M15X7RH5TAA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A271M15X7RH5TAA
Description
CAP CER 270PF 100V X7R AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
A271M15X7RH5TAA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Tolerance
±20%