A271K15C0GH5TAA is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
KEMET
KEMET
270 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
A271K15C0GH5TAA
DigiKey Part Number
A271K15C0GH5TAA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A271K15C0GH5TAA
Description
CAP CER 270PF 100V C0G/NP0 AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
A271K15C0GH5TAA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Tolerance
±10%