A271M15X7RL5TAA is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
270 pF ±20% 500V Ceramic Capacitor X7R Axial
A271M15X7RL5TAA
DigiKey Part Number
A271M15X7RL5TAA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A271M15X7RL5TAA
Description
CAP CER 270PF 500V X7R AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
A271M15X7RL5TAA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Tolerance
±20%