A271K15C0GF5UAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
Parametric Equivalent
270 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
A271K15C0GF5UAA
DigiKey Part Number
A271K15C0GF5UAA-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A271K15C0GF5UAA
Description
CAP CER 270PF 50V C0G/NP0 AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
A271K15C0GF5UAA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Tolerance
±10%